Echosondy FURUNO – porównanie wszystkich modeli

0
975

Firma Furuno posiada w swojej ofercie 6 echosond przystosowanych do wędkowania. Urządzenia przystosowane sązarówno do rekreacyjnego jak i zaawansowanego wędkowania.

Model LS-4100 

Jest to dwuczęstotliwościowe urządzenie z zastosowaniem do rekreacyjnego wędkowania. Wyposażona jest w 5 calowy wyświetlacz LCD dzięki, któremu precyzyjnie odczytamy obraz dna jak i ryb. Echosonda wyświetla także echo z dwóch częstotliwości (50kHz, 200kHz) w jednym czasie.  Moc wyjściowa 300W RMS, czynią z LS-4100 lidera w swojej klasie. Jak w większości echosondach urządzenie może pokazać temperaturę wody. Maksymalna głębokość na jaką sięga sonar to 500m. Echosonda pomaga w odszukaniu i rozpoznaniu gatunków ryb dzięki funkcji A-Scope. Także jest wyposażona w White Line, który zajmuje się rybami przydennymi. Jeśli LS-4100 zostanie podłączony do odpowiednich czujników może być wykorzystywany jako podręczny nawigacyjny organizator.

 

Model LS-6100

Echosonda wykorzystuje dwuczęstotliwościowe echo z zastosowaniem do do połowu na łódkach rekreacyjnych. Wyposażona jest w 6′ calowy wyświetlacz silver bright LCD, dający obraz w czterech odcieniach szarości. Z obrazu możemy bez problemu odczytać całą strukturę dna oraz ryb. Jak w poprzednim modelu możliwość wyświetlania w tym samym czasie 
dwóch częstotliwości (50kHz, 200kHz), oraz moc wyjściowa 300W RMS. Zakres może być zmienny automatycznie lub ręcznie.Jeśli pod model LS-6100 podłączymy odpowiednie czujniki będziemy mogli zaobserwować dodatkowe możliwości echosondy. Zobaczymy temperaturę wody, kierunek i prędkość wiatru, długość i szerokość geograficzną, XTE oraz przebyty dystans a ponadto możemy wykorzystać jako podręczny nawigacyjny organizator. Maksymalna głębokość skanu wynosi 500m. Urządzenie wyposażone w funkcje A-Scope i tryb White Line, które pomagają w wyszukiwaniu i zlokalizowaniu ryb zarówno w toni jak i przydennych (White Line)

 

Model FCV-627

Jest to już zaawansowana echosonda wykorzystująca dwuczęstotliwościowe echo (50/200kHz) o dużej mocy (600W) stworzona dla rekreacyjnego jak i zaawansowanego wędkowania. Urządzenie wyposażone jest w kolorowy ekran LCD 5,7″, 800 cd/m2, umożliwiający odczyt w promieniach słońca jak i okularach polaryzacyjnych. Dodatkowym plusem to menu w języku polskim. Echosonda wyposażona w funkcję Bottom- Discrimination, która pozwala na rozróżnienie rodzaju dna (skała, piasek, muł) oraz ACCU-FISH, która rozpoznaje rozmiary pojedynczych ryb i wyświetla je w postaci cyfr na ekranie echosondy. Urządzonko rozpoznaje wielkości w przedziale 10-199 cm na głębokości 2-100 m. Oczywiście jak wcześniejsze serie wyposażono także w tryb White Line, który rozrużnia ryby przydenne.

 

 

Model FCV-587

Prawdziwa perełka od firmy Furuno – Bottom Discrimination czyli rozpoznanie struktury dna oraz dokładniejsze rozpoznanie ryb. Echosonda przeznaczona także dla rekreacyjnego jak i zaawansowanego wędkowania. Model dostosowany także do polskich użytkowników dzięki POLSKIEMU MENU. Co daje nam funkcja Bottom Discrimination ? Funkcja ta jak w poprzednim modelu jest nieco ulepszona dzięki czemu dokładnie rozpoznamy dno (skały, kamienie, piasek, muł) nad, którym wędkujemy. Wymagane jest zainstalowanie przetwornika kadłubowego. Kolejną funkcją jest system ACCU-FISH, który rozpoznaje rozmiar pojedynczych ryb wyświetlanych na ekranie echosondy w postaci cyfr. Urządzenie zostało wyposażone także w tryb White Line – funkcja białej linii w celu precyzyjnego rozróżniania ryb przydennych. Każdy z użytkowników może skonfigurować alarmy głębokości, ryb itd. Istnieje możliwość podłączenia urządzenia do charplottera. Ekran echosondy jest przystosowany także do używania podczas promieni słonecznych.

Model FCV-628

Wysokiej rozdzielczości echosonda wykorzystująca technologię RezBoost. Urządzenie posiada dwa motywy wykorzystywane do wędkarstwa jak i żeglugi. Ponadto obsłużona w 5,6” calowy kolorowy ekran, który pozwala na odczyt w piękne słoneczne dni. Możliwość integracji z ploterem GPS. Echosonda wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak Bottom Discriminator (detekcja dna- skały, kamienie, piasek, muł), White Line (rozróżnianie ryb przydennych), ACCU-FISH (cyfrowa funkcja szacowania wielkości ryb) oraz RezBoost (p
odnosi rozdzielczość obserwowanego  i rozróżnialność celów przy zastosowaniu konwencjonalnego przetwornika. Możemy wyraźnie zaobserwować pojedyncze  osobniki podchodzące do przynęt, jak i ryby przebywającye blisko dna. Dzięki temu systemowi także swoje osiągi podnosi funkcja ACCU-FISH. W porównaniu do zwykłego sposobu obróbki sygnału echosonda z RezBoost ma obraz ośmiokrotnie bardziej czytelny.

 

Model FCV-588

Czym ten model różni się od poprzednika ? Został tutaj umieszczony większy, jasny ekran LCD 8,4” cala o szerokim kącie patrzenia. Dodatkowo dwa automatyczne tryby żeglugi i połowu. Echosonda jak każda z poprzednich ma dwie częstotliwości 50/200 kHz o mocy wyjściowej 600W. Funkcje jakie zostały użyte w tym urządzeniu są takie jak w reszcie serii. Mamy RezBoost, ACCU-FISH, Bottom Discriminator, Post-Processing Gain Control, White Line. Filtr cyfrowy w tym urządzeniu poprawia detekcję zarówno na płytkiej jak i głębokiej wodzie. Echo mamy blisko przetwornika, niespełna 40 cm wystarczy aby echa ryb były rozróżniane.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here