piątek, Listopad 17, 2017

Dipy karpiowe

Home Forums KUCHNIA KARPIOWA Zalewy płynne Dipy karpiowe

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Redakcja 3 years ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #10288

  Redakcja
  Keymaster

  Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie co to jest Dip ?
  Dip to gęsty płyn o konsystencji syropu, który przeznaczony jest do aromatyzowania przynęt, nie tylko kulek proteinowych. Zadipowana w nim kulka szybko przesiąka aromatem, który potem w wodzie się uwalnia, tworząc wabiącą chmurę. Kulka dzięki zadipowaniu pachnie intensywniej a co za tym idzie ? – Karp potrafi ją szybciej znaleźć.

  Gdzie i kiedy stosujemy dip ?
  Zadipowanych kulek używam głównie na komercjach lub wodach silnie się w nęconych. Zadipowane kulki przynoszą również dobre wyniki na mulistym dnie lub w miejscach gdzie jest dużo podwodnej roślinności. Jednym słowem w tych miejscach, które mają własny silny zapach.
  Sposób dipowania ?
  Aby zadipować kulkę wrzucamy ją kilka godzin przed zasiadką do dipu, chociaż niektórzy preferują nawet dobę przed ale jak dla mnie kulka wtedy będzie miała zbyt intensywny zapach i może odstraszyć karpia.
  Większość dostępnych w handlu dipów sprawia, że powierzchnia kulek robi się twarda. Moim zdaniem jest to zaleta, bo karpiom to nie przeszkadza, a rakom utrudnia nadgryzanie kulek.

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

NAJPOPULARNIEJSZE

SKLEP DNIA

sklep wędkarski stark baits

Sklep wędkarski-Stark-Baits.pl

O sklepie: Sklep Stark Baits jest wyłącznym dystrybutorem dwóch niemieckich marek wędkarskich na Polskę: PROGRESSIVE-BAITING i MIKA-PRODUCTS. Firmy dostępne w sklepie: RENMAR-BAITS, TRAKKER, GREYS, KORDA, SPOMB,CYGNET, INFINITY-FISHING,NASH DAIWA,...