Garmin Panaptix sonar

0
789

Sonar Garmin Panaptix zapewnia szerokie pole widzenia pod nasza łodzią, jest zupełnie inny niż pozostałe urządzenia wykorzystywane na wodzie. Pozwala na obserwację wszystkiego, co znajduje się wokół łodzi w czasie rzeczywistym, w trzech wymiarach. Niezależnie od tego, czy lubisz pływać w rejsy, czy też wędkować, przetworniki Panoptix w wersji Forward i Down zapewniają różne możliwości montażu dostosowane do Twoich potrzeb.

Panoptix Forward

W wersji Panoptix Forward mamy trzy widoki: LiveVü Forward, RealVü 3D Forward do wędkowania oraz FrontVü do unikania kolizji. Obsługują je przetworniki przeznaczone do montażu pawężowego lub na silniku zaburtowym.

 

LiveVü Forward z wiązką do przodu

Zapewnia widok „podgląd na żywo” pokazuje ryby, które zbliżają się do łodzi albo się od niej oddalają. Możesz zaobserwować swoją przynętę, reakcje ryb oraz poczuć moment brania. 

RealVü 3D Forward (z wiązką skierowaną do przodu)

Urządzenie skanuje obraz przed łodzią pokazując strukturę dna, ryby jak i zatopione przedmioty. Można sterować szybkością skanowania im szybciej tym skan mniej dokładny.

FrontVü

Bardzo dobry sposób na unikanie kolizji łodzi z zatopionymi przeszkodami, urządzenie wykrywa przeszkody przed naszą łodzią na ok 91m (300 stóp)

 

Panoptix Down

Przetwornik Panoptix Down zapewnia trzy niesamowite widoki: LiveVü Down, RealVü 3D Historical oraz RealVVü 3D Down. Obsługują je przetworniki przeznaczone do montażu pawężowego lub kadłubowego.

LiveVü Down

Zapewnia ruchome obrazy znajdujące się bezpośrednio pod kadłubem. Korzystając z trybu LiveVü z wiązką w dół, można obserwować małe i duże ryby pływające wokół łodzi, a także określać ich głębokość oraz odległość od prawej i lewej burty.

RealVü 3D

Zapewnia obszerną historię danych sonarowych. Przewija ekran danych zgodnie z ruchem łodzi, pokazując archiwalne dane przeszukanych słupów wody oraz wszystkie znalezione w nich ryby. Kontury dna oraz ryby wyświetlane są w żywych kolorach w trzech wymiarach.

RealVü 3D Down (z wiązką skierowaną w dół)

Wykonuje cyfrowy skan obszaru pod łodzią: od przodu do tyłu i od jednej burty do drugiej. Uzyskuje dzięki temu trójwymiarowy widok obszaru pod łodzią przedstawia izobaty, ryby i różne obiekty — nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here