W ostatnią niedzielę wakacji (28.08.16) władze miasta Legionowo oraz wójt gminy Wieliszew zapraszają na pierwsze w historii powiatu legionowskiego „Wielkie Polowanie na Złotą Rybkę”. Mowa o zawodach wędkarskich, w których nagrodą główną jest wysokiej klasy auto terenowe – Jeep Renegade. Do wód Jeziora Zegrzyńskiego wpuszczona zostanie „złota” rybka – wzdręga. Zadaniem uczestników konkursu będzie odnalezienie jej w odmętach akwenu. Na szczęśliwca, któremu się to uda czeka atrakcyjna nagroda – limitowany Jeep Renegade, ufundowany przez sponsora, Viggen Auto Sp. z o.o. Zawody skierowane są do osób posiadających kartę wędkarską i własny sprzęt. Uczestnicy mogą łowić ryby z brzegu lub z łódki (technika połowu jest dowolna). – Chcemy pokazać mieszkańcom miasta, powiatu i całego Mazowsza Jezioro Zegrzyńskie.

Wielkie polowanie na złotą rybkę

Ten akwen to niewątpliwie jedna z największych atrakcji naszego powiatu, a konkurs ma uświadomić, że jezioro to nie tylko kąpiele i żaglówki, ale przede wszystkim zbiornik, w którym żyją ryby. Konkurs ma także zaktywizować lokalną społeczność oraz zachęcić środowisko wędkarskie do przyjazdu nad Zalew – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa. Zawody wędkarskie odbędą się w godzinach 06:00-15:00, a nad prawidłowością ich przebiegu będą czuwać sędzia główny oraz ichtiolog. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Legionowskiego, p. Roberta Wróbla oraz Polskiego Związku Wędkarskiego. Patronat Medialny objęły „Moje Legionowo”, „Wiadomości Wędkarskie”, portale wedkuje.pl, karpiarstwo.pl oraz „Miejscówka na weekend”.

*** Cena pakietu startowego: 10 zł. Zapisy wyłącznie online do 24 sierpnia br. na stronie: https://frslublin.pl/zlotarybka/. *** Dodatkowych informacji udziela: Kinga Baran, Inspektor Referatu Promocji i Kultury (kinga.baran@um.legionowo.pl).1 KOMENTARZ

  1. Miło mi poinformować, że złotą rybką będzie jednak KARP KOI.
    W imieniu wszystkich organizatorów zapraszam czytelników portalu karpiarstwo.pl do udziału w tym wyjątkowym konkursie.
    Pozdrawiam
    Anna Szwarczewska
    Urząd Miasta Legionowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here