Latem wielu z nas,karpiarzy spotyka się z trudnym do rozwiązania problemem – kiedy jest gorąco i bezwietrznie karpie zamiast żerując z dna pływają przy powierzchni,nie tylko dlatego by utrzymać ciepłotę ciała,ale także by pobierać stamtąd pokarm. Oto moja rada na takie przypadki,czyli łowienie karpi z powierzchni.

ZESTAW

Spławik od 2 do 15 gram (w zależności jak daleko chcesz zarzucać) lub pływak wyważ tak,by stojąc był lekko pochylony ku wodzie. Ustaw duży grunt. Do żyłki głównej 0.35 zawiąż przypon 0,30. Na haczyk w rozmiarze 4 (kolor czarny) załóż przynętę która unosi się na powierzchni (ja najczęściej używam skórki chleba). UWAGA jeśli karpie są nieufne i boją się spławika/pływaka lub zestaw jest za lekki żeby zarzucić w miejsce spławów karpi,możesz założyć obciążnik,oddal go od haczyka na długość równą głębokości zbiornika.

splawikTAKTYKA

Zestaw zarzuć w miejsce spławów ryb tak,by ich nie wypłoszyć. Jeśli miejsce gdzie zarzucasz jest blisko,możesz donęcić je kawałkami chleba. Rybę zacinaj dopiero wtedy,kiedy zauważysz że połknęła już twoją przynętę  w całości,lub gdy zaczyna wyciągać żyłkę/zanurzać lub prowadzić spławik/pływak.

spław karpia
świetne miejsce na zarzucenie zestawu

 

Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam karpiarzy i karpiarki,

Hubert:)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here