To dzięki niemu możemy bezpiecznie przechować rybę jeśli chcemy zrobić sobie zdjęcie w dzień albo na zawodach, gdy nie mamy możliwości szybkiego wypuszczenia ryby.

Wielu wędkarzy od dawna zadaje sobie pytanie na temat worka karpiowego. Dlapoczątkujących nie ma znaczenie jaki worek wybiorą, każdy dla nich będzie taki sam. Właśnie w tym artykule chciałbym przybliżyć na co należy zwrócić uwagę przy zakupie worka karpiowego. Najważniejszą rzeczą na rybach oczywiście jest bezpieczeństwo karpi, przy wyborze musimy zwrócić uwagę na to aby oczka siatki były możliwie jak najmniejsze, dzięki temu łuska ryby nie oderwie się, karp czy inna ryba nie pokaleczy się a także jeśli worek będzie mokry (musi być mokry) ryba nie utraci śluzu. Na rynku występuje masa przeróżnych worków, zwracamy uwagę na materiał, nie tylko aby miał bardzo malutkie oczka ale także aby był przyjemny i „nie ostry” w dotyku.

 Dużo osób nie zwraca uwagi na jakość zamka, trzeba pamiętać jednak o tym, to bardzo istotna kwestia. Zepsuty zamek może prowadzić do kilku nieszczęść jakie mogłyby spotkać nasz okaz. Po pierwsze ryba mogła by nam wypaść (przy podnoszeniu, przenoszeniu) do wody (zawody) a co gorsza na ziemię. Ryba jeśli wypadnie nam do wody albo się uwolni, wypłynie z worka nic jej się nie stanie. Gorzej jednak jeśli stało by się to nad ziemią. Karp nie tylko się pokaleczy przy upadku ale może mu się włączyć „czerwona gorączka” spowodowana stresem i zacznie „szaleć” na ziemi, możemy sobie jedynie wyobrazić jakie szkody może sobie wyrządzić. Lepiej temu zapobiegać niż przekonywać się na własnej skórze. Naszym mottem każdej zasiadki powinno być „bezpieczny karp, zdrowy karp” dlatego dbajmy o nasze okazy.

Worki karpiowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here