POŁOŻENIE

Łowisko położone jest niedaleko rzeki GWDA. Dokładniej znajduje się w województwie Wielkopolskim w miejscowości Kaczory. W koło zbiornika znajdują się lasy. Wzdłuż lini brzegowej jeziora znajdują się drzewa, które wspaniale osłaniają nas od wiatru.

kaczory

KILKA SŁÓW O ŁOWISKUZaletą jeziora jest przede wszystkim cisza i spokój, której nie brakuje. Można także na łowisku spotkać dziką zwierzynę, ponieważ jak pisałem wcześniej jezioro położone jest wśród drzew. Średnia głębokość łowiska to 3 m. Natomiast najgłębsze miejsce na jeziorze sięga 7 m. Istotną zaletą tej wody jest duży leśny parkin na którym swobodnie możemy zaparkować swoje auto. Podczas wędkowania będziemy widzieć nasz samochód więc nie musimy się bać czy nic nam nie zostanie skradzione.  Powierzchnia łowiska to 30 ha. Zbiornik swoim kształtem przypomina kałuże. Zbiornik nie posiada żadnych dopływów a jest jedynie zasilany przez Kanał Okaliniec.

kop

fot. jesienne widoki nad jeziorem są niesamowite

RYBY WYSTĘPUJĄCE W ŁOWISKU

W jeziorze występują dorodne karpie a także inne gatunki ryb takie jak : szczupaki, płocie, okonie, karasie,sumy.

UKSZTAŁTOWANIE DNA

Dno w niektórych częściach zbiornika jest bardzo urozmaicone natomiast w pozostałych częściach dno jest proste nie ma żadnych uskoków czy większych spadów, czy też górek. Na większości dna zalega piasek, nie brakuje także mułu czy też muszli.

kopcze1

fot. łabędzie na łowisku spotkamy bardzo często

INNE INFORMACJE

Woda jest dzierżawiona przez Okręg Nadnoteki PZW w Pile. Najskuteczniejsze przynęty na karpie to kulki proteinowe, natomiast na inne ryby skuteczne są białe robaki, ziarna zbóż, kukurydza a także czerwone robaki.

kopcz

fot. widoki w koło łowiska są przepiękne

JAK DOJECHAĆ

Jadąc z Piły krajową dziesiątką musimy dojechać do Śmiłowa. Następnie kierujemy się na Chodzież. Jedziemy kilka kilometrów i mijamy ostry zakręt w lewo oraz stację benzynową, na przeciw której jest droga prowadząca na jezioro. Samo jezioro znajduje się w miejscowości Kaczory

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here