Czy można karpiować bez kulek proteinowych i innych smakołyków karpi używając tylko ziaren jako przynęta i zanęta?

Większość z Nas używa tylko kulek proteinowych, pelletów i innych proteinowych przysmaków co nie znaczy że okazałe cypriany łowimy tylko na kulki lub pellet. Nie jest powiedziane że karp najbardziej lubi proteinę. Na każdym łowisku inna przynęta może okazać się skuteczna. Zdecydowana większość karpi lubi kuleczki czego nie zaprzeczam. Łowimy okazy na kulki po wcześniejszym nęceniu czyli po przyzwyczajeniu karpi do kulek. Nie możemy więc zaprzeczyć że używając ziaren takich jak: kukurydza, konopie, groch nie złowimy karpia. Możemy złowić nawet rekordowego karpia jeżeli przed naszą zasiadką wcześniej poprzez długotrwałe nęcenie przyzwyczaimy ryby do naszej zanęty. Po kilkudniowym nęceniu na pewno ryby nie pogardzą nasionami. Mnóstwo razy spotkałem karpiarzy nad polskimi wodami, którzy nęcili tylko nasionami oraz łowili tylko na nasiona i osiągali wspaniałe osiągi. Podsumowując na każdym łowisku można złowić karpie bez kulek proteinowych tylko trzeba je przyzwyczaić do nasion. Oczywiste jest to że jeżeli na łowisku karpie są przyzwyczajone tylko do kulek proteinowych to będzie je ciężko przyzwyczaić do nasion ale po długotrwałym nęceniu nasionami wspaniale nam to zaowocuje.Podkreślam też że podczas nęcenia nasionami jest ryzyko, że ściągniemy w nasze łowisko drobnicę ale spokojnie karpie też będą mile widziane w naszym łowisku.

Jak przygotować kukurydzę znajdziecie w innym wpisie klikając TUTAJ.1 KOMENTARZ

  1. Witam ja mam pewien problem.W moim miescie zabronione jest necenie ,zanete mozna podawac tylko z przyneta czyli pva i koszyk jest dopuszczalny.
    Powod:dno jeziora wylozone bylo placzczem kulek a w niektorych miejscach cale gory.
    Pomyslalem ze moge uzyc pva wypakowanego kukurydza,grochem,fasola,zbozem i orzeszkami tygrysimi ale problem w tym ze wszystkie z wymienionych trzeba uwczesnie moczyc a potem gotowac czyli pva bedzie sie rozpuszczac podczas zapelniania.
    Niewiem jak zasiasc na Karpia, kulki i pelet odpada one juz na to patrzec niemoga(tak mysle)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here