Konopie stały się w ostatnim czasie stały się bardzo popularnym dodatkiem do karpiowej zanęty. Idealnie nadają się w połączenie podczas nęcenia kukurydzą,kulkami,pelletem. Krótko mówiąc nadają się do stosowania z każdą inną zanętą, ponieważ znacznie szybciej przyśpieszają metabolizm karpi, dzięki czemu szybciej wracają w nasze łowisko.

Gdzie kupimy i ile kosztują konopie ? 

Cena konopi waha się od 8 do nawet 16 zł za kilogram. Najtaniej jednak kupimy je u rolnika na targów, ponieważ tam cena za 1 kilogram wynosi tylko 8 zł. Najdrożej zapłacimy za nie w sklepach wędkarskich.

Zobacz ceny w sklepach – kliknij Jak przygotować konopie na karpia ? 

Jeżeli kupimy konopie na kilogramy to od razu musimy je przemyć, ponieważ znajduje się na nich biały pył od zbiorów. Na pierwszy rzut oka go nie widać, lecz zazwyczaj pył jest obecny.

Po opłukaniu możemy przejść do namoczenia konopi aby znacznie szybciej nam się ugotowały. W tym celu do garnka wsypujemy konopie i zalewamy wodą tak aby wsypane konopie schowały się pod taflą wody. Zazwyczaj wiele nasion konopi pływa, więc dobrze jest je przycisnąć jakimś sitkiem tak aby zanurzyły się pod wodę. Po około godzinnym moczeniu nasion przystępujemy do gotowania.  Nie ma stałej długości gotowania konopi, ponieważ gotujemy je do momentu gdy większość ziarenek zacznie pękać i z środka nasion będzie uwalniał się biały płyn. Jest to oznaka że konopie są gotowe do użycia 🙂

Myślę że opisywany wyżej mój sposób przygotowywania konopi znacznie ułatwi Wam ich przygotowanie i przyczyni się do złowienia wielu karpi 🙂

Pozdrawiam

Bogdan Kubik 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here