Jeżeli systematycznie jeździmy na zasiadki karpiowe i łowimy karpie to niezbędna będzie na naszych zasiadkach waga, dzięki której dowiemy się ile nasz okaz waży. W tym krótkim artykule postaram się doradzić jaką wagę wybrać, która posłuży nam dosyć długo.

Wybierając wagę karpiową powinniśmy zwrócić uwagę na następujące elementy:

1.Dobra waga powinna mieć możliwość tarowania

Niezbędną rzeczą w wadze karpiowej jest możliwość tarowani. Najczęściej karpie ważymy w specjalistycznych torbach do ważenia lub w matach karpiowych. Gdy zważymy rybę z matą czy też wcześniej wspomnianą torbą do ważenia to logiczne jest że nasza ryba będzie ważyła więcej i po zważeniu ryby z matą musimy zważyć samą matę lub torbę aby poznać dokładną wagę ryby. Po co się męczyć z odejmowaniem mokrej maty czy torby do ważenia, jak możemy kupić wagę, która ma możliwość tarowania, dzięki czemu wytarujemy wagę maty czy też torby a waga będzie wskazywała zero. Dzięki tarowaniu bez problemu poznamy dokładną wagę naszego złowionego okazu.2.Solidne wykonanie

Drugi bardzo ważny element na który należy zwrócić uwagę kupując wagę karpiową to materiał z którego jest wykonana oraz jej konstrukcja. Jak sami wiemy waga na karpiowych zasiadkach jest często używana i nie zawsze wkładamy ją do pokrowca aby była bezpieczne przechowywana, więc powinna być wykonana z solidnego materiału a także odpowiednio skonstruowana aby wytrzymała przypadkowe upadki. Najlepiej wybrać metalową wagę a nie plastikową, która po jednym upadku na ziemię mogła by się rozlecieć.

3.Solidnie trzymające się wskazówki

Jeżeli wybierzemy wagę mechaniczną a nie elektryczną to musimy zwrócić uwagę na wskazówki. Wskazówki powinny się trzymać solidnie w miejscu, gdy nie ważymy żadnego ciężaru a nie latać po tarczy wagi. Łatwo to możemy sprawdzić poruszając wagą na boki.

4.Przedział wagowy

Kupując wagę karpiową należy zwrócić uwagę na przedział wagowy czyli dokładność ważenia. Najlepiej wybrać wagę, która wskazuję z dokładnością do 100 gram.

5.Pokrowiec na wagę

Ostatni i bardzo ważny element gdy kupujemy wagę warto zadbać o to aby w zestawie był pokrowiec. Jak sami wiecie na karpiowych zasiadkach waga często nam się poniewiera co może spowodować popsucie się wagi. Także w transporcie na przykład gdy jedziemy na zasiadkę waga bez pokrowca mogła by się nam popsuć czy też pęknąć. Dlatego warto kupić wagę z pokrowcem w zestawie a jeżeli nie ma w zestawie to po prostu go dokupić osobno. Waga przechowywana w pokrowcu będzie bezpieczna a my będziemy pewni że mamy sprawną wagę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here