POŁOŻENIE

Zalew Czapielówka położony jest w województwie Podlaskim w powiecie Białostockim. Dokładnie zalew znajduje się w gminie Czarna Białostocka.Zalew leży niecałe 2 km przy drodze Czarnej Wsi Kościelnej oraz około 30 km od Białegostoku.

zalew1

KILKA SŁÓW O ZALEWIEZalew Czapielówka ma powierzchnię 16,3 ha. Średnia głębokość wynosi 2m. Najpłytsze miejsce ma 1 m głębokości. Awen ogólnie jest płytkim zalewem. Dno zbiornika praktycznie w całości pokryte jest grubą warstwą mułu. Na dnie akwenu nie ma także żadnych zaczepów. Brzegi łowiska są niebywale czyste. Znajdują się także polany, na których możemy spokojnie łowić kilka dni oraz biwakować.

zalew 2

RYBY WYSTĘPUJĄCE W ZALEWIE

W zalewie Czapielówka występują następujące gatunki ryb:Karp,Karaś,Sum,Lin,Sandacz,Szczupak,Leszcz,Okoń,Płoć

zalew 3

fot.jesienią możemy podziwiać przepiękne widoki

INNE INFORMACJE

Najlepsze miejscówki na zalewie to płytkie zatoki. Letnią porą możemy połowić dorodne okazy karpi w płytkich zatokach, gdzie woda waha się między 1-2m. W czasie wakacji musimy płacić za parking i wjazd samochodem około 30 pln. Jest jedna wada łowienia w zatoce, ponieważ nie dojedziemy tam samochodem. Będziemy zobowiązani nieć cały sprzęt. Zalewem opiekuje się Okręg PZW Białystok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here