POŁOŻENIE

Zbiornik Niedźwiadek jest położony w Wólce Niedźwieckiej niedaleko Sokołowa Małopolskiego. Położony wśród lasów i łąk nieopodal budynków mieszkalnych.

KILKA SŁÓW O ZBIORNIKU

Jest to niewielki akwen o powierzchni 8 ha. Średnia głębokość wynosi 1,5 m. Najgłębiej jest w okolicach tamy gdzie głębokość sięga ponad 3 m. Dno jest zróżnicowane, pokryte piachem lub w też niewielką warstwą mułu. Jest to bardzo atrakcyjna woda dla karpiarzy. Brzegi łowiska są płaskie, dzięki czemu możemy łowić niemal na całej lini brzegowej.ndd

 RYBY WYSTĘPUJĄCE W ZBIORNIKU

W zalewie Niedźwiadek występują następujące gatunki ryb: dorodne karpie i amury, szczupaki, płocie, sumy, okonie, wzdręgi, liny, karasie, leszcze, krąpie.

INNE INFORMACJE

Sprawdzoną przynętą na karpie i amury są kulki proteinowe, które ryby zamieszkujące w tej wodzie je uwielbiają. Najlepiej sprawdzają się kulki o zapachu truskawki. Na inne białe ryby skuteczne są następujące przynęty: kukurydza, białe robaki, czerwone robaki, cisto wędkarskie. Natomiast jeżeli chodzi o drapieżniki to skuteczne są błystki, gumy oraz woblery. Teren łowiska administrowany jest przez Okręg PZW Rzeszów. Łowiskiem opiekuje się koło wędkarskie nr 33 w Sokołowie Małopolskim. Na akwenie jest zakaz łowienie z środków pływających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here