5 rzeczy dzięki, którym będziesz czuł się komfortowo

0
3407

Jak wszyscy wiemy aby pod koniec naszej zasiadki karpiowej nasze ciało było wypoczęte, zrelaksowane a nie zmęczone musimy już wcześniej zadbać o naszą wygodę. Jeśli zamierzamy łowić dłużej niż jedna noc, powinniśmy się bardziej przygotować. Oto dziesięć najważniejszych rzeczy, które uprzyjemnią twoje chwile nad wodą.

 

1 Schronienie 

W zależności od pory roku w jakiej wędkujemy będziemy potrzebować jednego, schronienia naszej głowy przed deszczem, słońcem czy też zimnem. Najbardziej odpowiednią rzeczą, która pogodzi te wszystkie warunki będzie namiot, ewentualnie brolly (namiot na bazie parasola). Jeszcze bardziej wygodniejszym mieszkankiem jest przyczepa kempingowa ale nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Podczas upałów bardzo przydatnym itemem będzie parasol, który da nam cień na otwartym powietrzu i dodatkowo schroni nas przed deszczem. Jeśli chodzi o zimne pory roku, gdy w naszym namiocie również będziemy odczuwać chłód warto zaopatrzyć się w piecyk wyposażony w katalizator. Dosyć istotną sprawą jest także dobra izolacja naszego namiotu, dzięki czemu w naszym namiocie unikniemy obfitych skropleń na ściankach i podwyższymy nieco temperaturę.

2 Pożywienie

Jak wszyscy dobrze wiemy będąc na rybach potrzebujemy jedzenia. Jedzenie jak i napoje dostarczają pozytywnych bodźców naszemu organizmowi. Aby dobrze przygotować się na zasiadkę możemy skorzystać z przenośnych lodówek, które to zawsze w jakimś stopniu pomogą przechować nasze jedzenie. Jeśli chcemy sami coś przyrządzić, zrobić nawet kawę, będziemy potrzebować butli z palnikiem i naczyń, to samo odnosi się do gotowania. Inną, też fajną opcją jest wybranie łowiska w niewielkiej odległości od sklepu. Podczas takich zasiadek lepiej jest mieć drugą osobę koło siebie dzięki czemu zagospodarowanie z pożywieniem będzie komfortowe.

3 Biwak

Od przyjemnego czasu spędzonego nad wodą zależy nasz wypoczynek. Co powinieneś przede wszystkim ze sobą zabrać ? Fotel, łóżko, stolik. Te trzy rzeczy znacząco ułatwią twoje chwile nad wodą. Oprócz tego pobocznymi akcesoriami wspomnianymi wyżej będą naczynia, sztućce, kubki itp. Pamiętaj jeśli cały tydzień ciężko pracujesz dzień lub dwa dobrego leniuchowania nad wodą jest dla ciebie wskazane.

4 Gadżety 

Sprzęt elektroniczny od dłuższego czasu umila i ułatwia nasze życie. Jednak ciągłym problemem na dłuższych zasiadkach jest bateria, która chociażby nawet w naszych smartfonach się wyczerpuje. Musisz zadbać o powerbanki, dobrą metodą na przechowywanie dużej ilości energii są akumulatory, których możesz do ładowania swojego sprzętu za pomocą różnego rodzaju przetwornic. Niektóre smartphony zostały wyposażone w panel słoneczny dzięki czemu ich bateria zacznie się ładować od promieni słonecznych.

5 Drobiazgi

Jeśli chodzi o drobiazgi ułatwiające nam spędzanie czasu nad wodą można by było wypisać ich całe multum. Natomiast przyłożę się chyba do najważniejszych. Oprócz toreb i pokrowców, w które schowamy nasze mniej potrzebne rzeczy będziemy także potrzebowali jakiejś lampki. Najlepiej jest jeśli latarnia będzie bardzo szerokokątnie rozpraszała światło wtedy nawet w nocy będziemy mieli łatwość szukania czegokolwiek potrzebnego w danej chwili. Innymi ważnymi drobiazgami będą środki do higieny o nich nie możecie zapominać, ręcznik, bielizna, okrycie zmienne a także papier toaletowy będą wam potrzebne. Wyobraźcie sobie niespodziewany deszcz i branie ryby. Czy nie wybiegniesz by się przekonać co pobrało twoją przynętę ?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here