Bezpieczny zestaw inaczej nazywany bezpiecznym klipsem to nic innego jak sposób mocowania ciężarka na naszej lince głównej. Używanie bezpiecznego klipsa pozwoli nam na bardzo szybką wymianę ciężarka a w bardzo trudnych sytuacjach gdy ciężarek gdzieś się zakleszczy to w takiej sytuacji ciężarek sam nam się wypina.  Na rynku karpiowym spotkamy bardzo wiele bezpiecznych klipsów do naszego zestawu różnych firm. Zazwyczaj bezpieczny klips składa się z trzech elementów. Pierwszy element to klips w którym mocujemy nasz ciężarek oraz w który wsuwa się krętlik aby trzymał się sztywno czyli był stały a nie przelotowy.

bezpieczny klips karpiowy

Na zdjęciu tradycyjny bezpieczny klips.

 

bezpieczny klips z boclem karpiowy

Na zdjęciu bezpieczny klips z bolcem, który dodatkowo trzyma nasz krętlik w miejscu poprzez co zestaw jest stały a nie przelotowy.

 

Kolejnym elementem bezpiecznego klipsa jest gumowa nasadzka, którą zakładamy na pierwszą część naszego bezpiecznego zestawu aby nasz ciężarek nie wypadł. Trzecim elementem zestawu jest krętlik, który mamy już w zestawie kupując bezpieczny klips. Krętlik do bezpiecznego klipsa musi mieć odpowiednią średnicę aby idealnie pasował do bezpiecznego klipsa. Bywają także klipsy z rurką antysplątaniową przed splątaniem naszego zestawu.

5

PS:W tym artykule przedstawiłem najpopularniejsze bezpieczne zestawy oraz bardzo krótko Wam je opisałem.

Pozdrawiam

Tomasz Nowacki 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here