Granulat to nic innego jak sprasowana pod ciśnieniem zanęta i przynęta, która służy do wabienia i łowienia karpi. Pewnie już zastanawialiście się nie raz skąd pochodzi. Granulat został stworzony w krajach skandynawskich, ponieważ tam mieści się bardzo dużo hodowli ryb łososiowatych. Właśnie z krajów skandynawskich trafił do Polski.

SKŁAD GRANULATU

Granulat składa się głównie z ziaren i produktów roślinnych. W jego składzie znajdziemy także rośliny oleiste, mączki rybne a także witaminy i minerały. Wszystkie te składniki jak już na wstępnie artykułu wspominałem są sprasowane pod ciśnieniem i tworzą wspaniałą zanętę, która bardzo szybko wabi ryby w nasze łowisko.

granulat na karpie

Stosując granulat do nęcenia musimy jednak pamiętać, że jest on głównie stosowany w hodowlach w celu szybszych przyrostów ryb. Nie należy nęcić nim łowiska w dużych ilościach, ponieważ mimo tego że bardzo szybko wabi ryby w łowisko to także szybko ryby się nim nasycają.

Firmy karpiowe oferują granulaty o różnych średnicach i aromatach, więc każdy bez problemu może kupić odpowiedni granulat na karpiową zasiadkę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here