W dniach 08 – 10 maja na łowisku Spałek w Strzelcach Opolskich odbył się pierwszy etap II MARATONU KARPIOWEGO organizowanego przez Strzelecki Klub Karpiowy „CYPRINUS” pod patronatem medialnym karpiarstwo.pl.

11

Nasza impreza rozpoczęła się w piątek w godzinach popołudniowych od wspólnego spotkania, zapoznania się i omówienia zasad oraz regulaminu. Był – obok samego faktu rozpoczynających się zawodów – bardzo miły akcent, albowiem dotarli nasi goście tj. przedstawiciele firmy Jetfish: Ola Kurzepa i Witek Smolarczyk.

22

Łowisko Spałek okazało się być – kolejny raz – niezwykłą i do końca nieprzewidywalną wodą. Ryby brały praktycznie od początku ale … tylko na części stanowisk. Ten stan utrzymał się prawie do zakończenia wędkarskich zmagań. W ostatni poranek, po nocnej zmianie pogody ryby zaczęły brać w miejscach, na który dotychczas sygnalizatory milczały jak zaklęte. Dzięki temu faktowi nie było drużyny, której nie udałoby się wyholować upragnionego i wyczekanego karpia bądź amura.

33

Natomiast wyniki ostateczne okazały się być bardzo zaskakujące i satysfakcjonujące! Ogólna suma wagi wszystkich ryb wyniosła 524, 63 kg przy 65 sztukach (w tym było 57 karpi i 8 amurów). Pierwszą turę można zaliczyć do udanych jeszcze z kilku powodów, m.in. dlatego, że dwie spośród dziewięciu drużyn uzyskały wyniki przekraczające 100 kilogramów:

44

I miejsce – BORECKI JACEK, FRANKOWSKI JACEK – 15 szt., 131, 685 kg

II miejsce – SUCHAN GABRIEL, SZŁAPA DAMIAN – 16 szt., 129, 275 kg

Podobną sytuację wagową zaobserwować można w przypadku kolejnych par:

55

 

III miejsce – BOREK TOMASZ z partnerem 10 szt., 77, 095 kg

IV miejsce – CZAPLA WOJCIECH, KOŁODZIEJ TOMASZ 10 szt., 76, 275 kg

Dzięki niewielkim różnicom niezwykle emocjonująco zapowiada się kolejna odsłona zawodów.

 

Wyniki pozostałych zawodników kształtują się następująco:

 

V BROL KAROLINA, ZABŁOCKI OSKAR 5 szt 42,76 kg
VI BARTOSZEWICZ SZYMON, MAJCHROWICZ ADAM 3 szt 27,855 kg
VII GRZANKA MATEUSZ, MAZUREK MATEUSZ 3 szt 20,015 kg
VIII KURZEPA OLA, SMOLARCZYK WITOLD 2 szt 13,26 kg
IX DĄBEK RAFAŁ, MAŁYCHA PIOTR 1 szt 6,41 kg

 

Średnia waga ryb to 8,07 kg. Procentowy największy wagowy udział złowionych okazów zamykał się w przedziale 6 – 9 kg. Najmniejsze ryby wyholowali (KARP 2,54kg): Wojtek Czapla i Damian Szłapa, a szczęśliwym łowcą największej ryby karpia o masie 13,07 kg był Tomasz Kołodziej.

66

Wszyscy uczestnicy czekają na drugą turę zawodów, która może być równie emocjonująca, bowiem sierpień nad Spałkiem bywa krańcowo nieprzewidywalny i kapryśny.

77

W czasie zawodów nasi goście z firmy JETFISH przedstawili pokaz ich produktów ale też wykazali się olbrzymią otwartością i chęcią dzielenia się swoim doświadczeniem. Każdy kto chciał zarówno z zawodników, jak i wszystkich przybyłych na pokaz mógł rozmawiać i zadawać pytania do woli. Spotkanie z wytrawnymi łowcami karpi było dla wszystkich członków SKK „CYPRINUS” i pozostałych zawodników bardzo miłym i wartościowym akcentem. Za co Oli, Witkowi i Piotrowi serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

 Co nam zostało? Czekać do sierpnia!

 Z wędkarskim pozdrowieniem: „wodom cześć”

Wojciech Czapla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here