Jesień zawitała do nas na dobre. Temperatury podczas nocnych zasiadek w niektórych częściach naszego kraju spadają poniżej zera. Wybierając się na zasiadkę zwłaszcza w tym chłodnym jesiennym okresie powinnyśmy się dobrze przygotować a jak dobrze wiadomo nasze zdrowie jest najważniejsze. O tym jak i gdzie łowić karpie jesienią przeczytasz Tu.

Tak właśnie bywa na jesienny mroźny zasiadkach karpiowych 🙂

1.Bardzo ważne aby podczas chłodnych zasiadek zapewnić sobie odpowiednią odzież wędkarską. Najlepszym rozwiązaniem są kombinezony wędkarskie.

Zobacz odzież wędkarską (kliknij)

zimowa odzież wędkarska

2. Powinniśmy również podczas takich zasiadek spożywać dużo ciepłych napojów takich jak kawa,herbata czy nawet gorąca zupa. Jednak aby przygotować ciepłe dania lub napoje potrzebujemy kuchenni turystycznej.

Zobacz kuchenki turystyczne(kliknij)

kuchenka turystyczna

3.Odpowiedni śpiwór karpiowy zapewni nam ciepło podczas snu. Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonany i jego grubość.

Zobacz śpiwory karpiowe(kliknij)

śpiwór wędkarski

4.Niezastąpiony na jesienne zasiadce będzie odpowiedni namiot karpiowy, który traci jak najmniej ciepła. Zapewne wiecie że namioty mniejsze łatwiej ogrzać niż te większych rozmiarów, dlatego tez na tą porę roku lepszym rozwiązaniem będzie mniejszy namiot.                                                Zobacz namioty karpiowe(kliknij)

namiot karpiowy

5.W nocy, gdy temperatura spadnie już grubo poniżej zera niezastąpionym wyposażeniem bywa turystyczny piecyk grzewczy.  Używając piecyków róbcie to z głową, ponieważ nieodpowiednie używanie takiego piecyka może doprowadzić do zaczadzenia się lub w najgorszych wypadku do zapalenia się namiotu.

piecyk

Jesień to jeden z lepszych okresów do łowienia karpi, ponieważ właśnie o tej porze roku bardzo często zostają łowione te największe karpie, więc nieraz warto poświęcić się i zmarznąć na jesienne zasiadce ale woda może nam to wynagrodzić w postaci dużego karpia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here