Firma Pallatrax opatentowała specjalne kamienie jako system naturalnych ciężarków wędkarskich o nazwie Stonze. W odróżnieniu od zwykłych ciężarków są nietoksyczne oraz przyjazne dla środowiska.

Każdy z kamieni posiada swój unikalny kształt,wielkość i barwę.Dodatkowo na każdym ciężarku znajduje się naklejka która przedstawia gramaturę ciężarka.

ciężarki kamienne pallatrax ciężarki kamienne pallatrax W ofercie Pallatrax spotkamy dwa rodzaje kamiennych ciężarków. Są to: ciężarki z krętlikiem oraz ciężarki przelotowe.

ciężarki kamienne pallatrax

Ciężarki z krętlikiem występują w gramaturze od 30 do 155 gram. Natomiast ciężarki przelotowe dostępne są w gramaturach od 28 do 100 gram.

ciężarki kamienne pallatrax

Na dnie łowiska wyglądają bardzo naturalnie. Po krótkim czasie zalegania kamieni w wodzie pojawiają się na nich drobne żyjątka wodne czyli naturalny pokarm karpi, dzięki czemu karp wpływając w łowisko w którym znajduje się zestaw z naturalnym ciężarkiem nie będzie czuł się zagrożony.

ciężarki kamienne pallatrax

Nieregularny kształt ciężarków pozwala nam na obklejenie ich pastą lub mixem do metody. Takim oto sposobem znacznie podnosimy prezentację naszego zestawu. Dodatkowo pasta czy to mix do metody podczas rozpuszczania się tworzy chmurę zapachową wabiąc ryby w łowisko.

ciężarki kamienne pallatrax

Kolejną zaletą tych ciężarków jest możliwość dipowania, ponieważ bardzo dobrze wchłaniają zapachy, więc bez problemu możemy taki ciężarek zamoczyć w dipie.

ciężarki kamienne pallatrax

ciężarki kamienne pallatrax

Na samym końcu warto jeszcze wspomnieć że taki ciężarek jak nam się zerwie i zalega na dnie akwenu to nie jest toksyczny dla środowiska w przeciwieństwie do ołowianych ciężarków.

ciężarki kamienne pallatrax

Kamienie firmy Pallatrax są dostępne u wyłącznego dystrybutora na Polskę, którym jest sklep www.carpmaster.org . Znajdziemy je również w dobrych sklepach wędkarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here