Wywożenie zestawu karpiowe jest bardzo ważne,ponieważ położenie naszego zestawu pod wodą na dnie jest bardzo ważne co wpływa na nasze osiągi i sukcesy w połowach karpi i amurów. Postaram się opisać najważniejsze porady odnoście wywózki.

Porada 1

Najważniejsze jest to aby zestaw wywozić przy otwartym kabłąku kołowrotka. W przeciwnym wypadku gdy wywieziemy nasz zestaw na popuszczonym hamulcu nasza żyłka lub plecionka strasznie się skręca. Plecionka aż tak bardzo się nie plącze w przeciwieństwie do żyłki.

Porada 2

Jak wywieź zestaw gdy jesteśmy samy nad wodą i nie mamy drugiego kompana aby nam pomógł wywieź zestaw? Bardzo często spotykane pytanie wśród młodszych karpiarzy i zarówno tych, którzy do tej pory nie robili tego sami. Jest to bardzo proste należy nie otwierać kabłąka natomiast przełączamy blokadę ruchu wstecznego. Jest to bardzo sprawdzony sposób wywożenia naszego zestawu gdy jesteśmy sami na zasiadce. Zdecydowanie odradzam wywożenia zestawu na odkręconym kamulcu, ponieważ podczas takiej wywózki nasz hamulec bardzo cierpi oraz się strasznie wyciera.

Porada 3

Wywożenie zestawu na dalszą odległość. Jeżeli wywozimy nasz zestaw na dalszą odległość to bardzo ważne jest abyśmy odpowiednio naprężyli naszą linkę główną. Podczas wywożenia zestawów na dalsze odległości polecam aby używać plecionki jako żyłkę główną, ponieważ stosując plecionkę mamy lepszy kontakt z rybą w przeciwieństwie do żyłki. Jeszcze kilka słów odnośnie naprężania naszej plecionki, należy ją tak naciągnąć aby utworzył się jak najmniejszy łuk a najlepiej aby nie było łuku.  Bardzo ważne jest odpowiednie naprężenie naszej linki głównej, ponieważ tylko wtedy będziemy poinformowaniu o braniu ryby z większą czułością. Oczywiste jest to że gdy utworzy się nam łuk na lince głównej to sygnalizacja brania nastąpi wtedy gdy ryb napręży linkę w lini prostej i usunie utworzony się łuk.

Porada 4

Naprężenie żyłki znacznie ułatwiają nam swingery, dzięki którym znakomicie naprężymy naszą linkę główną. Każdy swinger ma ciężarek i przy wywożeniu zestawu należy ciężarek przesunąć jak najbliżej końca swingera, gdzie znajduję się klip, który trzyma naszą linkę główną.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here