Czerwiec to początek lata. Dokładnie 22 Czerwca zaczyna się kalendarzowe lato. Wypierając się na zasiadkę w czerwcu musimy zwrócić uwagę na wysokie temperatury, których nie brakuje. Bardzo wiele osób, a głownie młodych karpiarzy boryka się z problemem Jak złowić karpia latem w czerwcu ?. Postanowiłem poruszyć ten temat w tym artykule a zarazem udzielić odpowiedzi na powyżej postawione pytanie.

Oczywiście przed zasiadką  musimy wybrać łowisko na którym będziemy łowić a także postarać się zebrać jak najwięcej informacji o danym akwenie.  Najważniejszym elementem udanej zasiadki jest lokalizacja karpi.

Gdzie szukać karpi w czerwcu i gdzie łowić karpie latem ?

Jak już wcześniej wspominałem w czerwcu nie brakuje upalnych dni. Gdy temperatura jest wysoka karpie najczęściej spotkamy w płytszych partiach zbiorników, będą się wygrzewały tuż pod powierzchnią wody. Jednak może się okazać że nie jest to ich stała miejscówka, w której złowimy karpia. Może być także że karpie wygrzewają się tuż pod powierzchnią wody w upalny dzień, a na noc przepływają w nieco głębsze partie zbiornika.

letnie łowisko karpiowe

W jakich łowiskach łowić karpie w czerwcu podczas upałów ?

Najlepiej wybierać takie łowiska, które są natleniane systematycznie. Wspaniałym wyborem jest zbiornik, który jest zasilany przez rzekę. Tego typu akwen cały czas systematycznie jest dotleniany poprzez wodę z rzeki. Na takim zbiorniku wartym uwagi jest miejsce gdzie woda z rzeki wpływa do zbiornika. Właśnie w tym miejscu woda będzie najlepiej natleniona.

karp akwen

Łowienie karpi w czerwcu (latem) w rzecze

Bardzo wiele karpiarzy latem a głównie w czerwcu i sierpniu decyduje się na zasiadki nad rzeką. Wybierają rzeki jako miejsce swoich zasiadek, ponieważ rzeki jak się pewnie domyślacie są dosyć dobrze natlenione, poprzez stały przepływ wody. Więcej o łowienie karpi latem w rzece można przeczytać TUTAJ.

Jak łowić i czym nęcić karpie latem w czerwcu ?

Lato to pora roku w której karpie a także inne białe ryby dosyć intensywnie żerują. Powinniśmy zatem nęcić dosyć sporo, lecz z umiarem tak aby nie przesadzić z zanętą. Lepiej zanęcić mniej a potem powtórzyć nęcenie, gdy zanęta zniknie z pola nęcenia.

zanęta na karpia latem

Na co łowić karpie latem w czerwcu ?

Latem karpie możemy łowić na przeróżne przynęty. Zaczynając od naturalnych przynęt takich jak na przykład białe robaki, poprzez kulki proteinowe, gotowanie ziarna aż po sztuczne przynęty, które świetnie sprawdzają się w upalnych dniach łowiąc metodą Zig Rig.

154

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here