Lato to pora roku w której przyroda po zimie zaczyna oddychać pełną parą. Wielu z nas postanawia się wybrać na letnie zasiadki na wodę. Po przybyciu nad jezioro, zalew czy też inny zbiornik zadajemy sobie pytanie. Jak nęcić latem ?

Pamiętajmy że latem w przeciwieństwie do wiosny ryby znacznie intensywnie żerują. Na dnie zauważymy już podwodną roślinność, której wiosną jeszcze nie było. Podwodna roślinność jest dla nad można by powiedzieć małą przeszkodą, ponieważ dobrze wiemy że podwodna roślinność ma swój zapach, którego my ludzie czy czujemy ale ryby radzą sobie z tym bez problemu.

Dlatego też powinniśmy:

NĘCIĆ WIĘKSZĄ ILOŚCIĄ ZANĘTY NIŻ WIOSNĄ

Jak już wcześniej wspominałem latem ryby są bardziej aktywniejsze oraz intensywniej żerują niż wiosną. W związku z tym logiczne jest aby używać większej porcji zanęty do nęcenia.

zanęta

DOPALAĆ NASZE PRZYNĘTY

Szczególnie latem gdy łowimy w okolicach podwodnej roślinności, należy wzmocnić aromat naszej przynęty czy też zanęty. Podwodna roślinność ma swój charakterystyczny zapach. Kulka leżąca w okolicy podwodnej roślinności może przejść zapachem roślin. Dlatego też warto zalać naszą zanętę płynnym dopalaczem takim jak na przykład booster czy liquid. Przynęty warto także wzmocnić na przykład mocząc ją w dipie płynnym lub proszkowym.

dip

Podsumowując, lato to czas w którym spotkamy nad wodą bardzo wielu wędkarzy. Warto wybrać się latem na zasiadkę, ponieważ mamy szanse na zmierzenie się naprawdę z dużym karpiem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here