Mowa oczywiście o Kormoranach, które spotkamy nad brzegami wód. Najczęściej jednak zamieszkują tereny mórz, rzek oraz jezior. Kormorany to bardzo specyficzne ptaki, które nurkują na odległości do 30 m. Ciało dorosłego ptaka może osiągać 100 cm, natomiast rozpiętość skrzydeł u dorosłego osobnika może mierzyć nawet ponad 140 cm !

kormorany ptaki wodne

Przejdźmy teraz do pożywienia. Ich głównym pożywieniem są oczywiście ryby, czego nie da się nie ukryć ! W wodzie są bardzo szybkie i zwinne, dzięki czemu złapią niemal każdą rybę. Jednak szybsze, starsze i bardziej doświadczone ryby, które w swoim życiu już dużo przeżyły nie dają się im tak łatwo złapać.

kormorany

Jeden ptak wodny “Kormoran” średnio dziennie zjada około 500 gram ryb czyli pół kilograma. Czyli w jednym miesiącu potrafi zjeść około 15 kg ryb. Wiadomo że Kormorany najczęściej poruszają się w stadach. W związku z tym pomyślcie sami co się dzieje jak nad wodę przyleci 100 ptaków wodnych i każdy z nich zje 0,5 kg ryb ! Niestety zjadają aż 50 kg ryb w takim gronie. A co jeśli ich grono jest większe ? Liczy przykładowo tysiąc ptaków ? Ofiarami jednego dnia padają ryby, które w sumie ważą około 500 kg !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here